Listwa przypodłogowa biegnie wzdłuż ściany na dole, przy podłodze. Oprócz wspaniałych opcji dekoracji, które zapewniają listwy przypodłogowe, są one również niezwykle funkcjonalne, chroniąc dolną część ścian przed przypadkowym uszkodzeniem.
Zapobiegają również gromadzeniu się brudu w szczelinie między ścianami i podłogami, pomagają powstrzymać owady przed zagnieżdżeniem się w domu, chronią dolną krawędź ściany przed wilgocią. Poza tym stanowią zabezpieczenie przed uderzeniami i zarysowaniami odkurzacza czy butów. Ściany i podłogi w starszych budynkach są często nierówne z powodu osiadania na przestrzeni lat. Listwy podłogowe pomagają także ukryć nierówne krawędzie podłogi, zapewniając gładki, wykończony wygląd. Listwa przypodłogowa ma zwykle od 4 do 12 centymetrów wysokości i może występować jako jeden długi pasek lub oddzielne elementy. Możesz wybrać wysokość swoich listew przypodłogowych, które będą większe lub mniejsze niż rozmiar standardowy. Grubsze listwy przypodłogowe pozwalają na bardziej skomplikowane wzory na drewnie. Materiały na listwy przypodłogowe obejmują drewno, zwykle niedrogie drewno iglaste, takie jak sosna, MDF lub inne kompozyty, winyl i plastik.
Podczas gdy naturalne i techniczne drewno można łatwo pomalować w wybranym przez siebie kolorze, winyl i plastik wymagają z czasem mniej konserwacji i są bardziej odporne na wilgoć. Nie oszczędzaj na wysokości listwy przypodłogowej. Wybierz wyższe wykończenie listwy przypodłogowej, aby uzyskać bardziej elegancki wystrój pokoju. Na stronie https://zakupynawymiar.pl/k/listwy-przypodlogowe-mdf znajdziesz szeroki wybór listew podłogowych. Kiedy instalujesz listwy przypodłogowe jako projekt dla majsterkowiczów, przyklejaj klej lub uszczelkę. Jest to o wiele łatwiejsze niż precyzyjne przybijanie gwoździ zwykle stosowane do listew przypodłogowych. Aby uzyskać najlepsze wyniki, najpierw dopasuj elementy na sucho. Jeśli wolisz bardziej dopracowany wygląd, wynajmij profesjonalnego stolarza, aby wyciąć i przybić listwy przypodłogowe na miejscu.