Na co zwrócić uwagę podczas remontu?

Renowacja starego budynku to nie tylko wymiana okien, odgrzybianie ścian, czy naprawa elewacji, to często także kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej.

Często stare gniazda i łączniki, oprócz nieciekawego już, pożółkłego wyglądu, stanowią nie lada zagrożenie dla użytkowników. Stara instalacja zaopatrzona jest często w skrzynki, które nie odpowiadają nowoczesnym standardom, a zamontowane w niej bezpieczniki często jeszcze porcelanowe stanowią już relikt inżynierii. Przy kompleksowej wymianie instalacji elektrycznej jak się łatwo domyślić wymieniane jest wszystko, od przewodów poprzez gniazda i łączniki aż po bezpieczniki. Wszystkie elementy potrzebne do wykonania takiego remontu można znaleźć na półkach sklepów z osprzętem elektrycznym, dobrze zaopatrzone sklepy posiadać będą na przykład dobrej jakości łącznik elektryczny, bez którego kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej nie mogłaby mieć miejsca. Wszystkie te zakupione elementy powinien instalować specjalista, osoba z odpowiednim wykształceniem i praktyką w zawodzie. Po wszystkie artykuły związane z remontem lub montażem instalacji elektrycznych należy udać się do sklepów elektrycznych, lub do sklepów z materiałami wykończeniowymi, budowlanymi.

Dobrze zaopatrzone sklepy, na swoich półkach, powinny mieć takie artykuły jak: łącznik schodowy, czy złącza, sklepy w swojej ofercie powinny posiadać również osprzęt elektroinstalacyjny. Wszystkie te artykuły stanowić będą integralną składową przyszłej instalacji elektrycznej. Do zakładania instalacji elektrycznej nie wystarczą jednak materiały typu łącznik schodowy, czy złącza wtykowe, czy wreszcie zwykły przewód elektryczny, ale do zakładania instalacji potrzebna jest wykwalifikowana osoba, fachowiec, który swojemu wykształceniu i wieloletniej praktyce w zawodzie, będzie wstanie zrobić bezpieczną, a zarazem funkcjonalną instalację elektryczną, która z pewnością posłuży długie lata. Samodzielne zakładanie instalacji elektrycznej grozi porażeniem, a i jakość wykonanej przez osobę niewykwalifikowaną instalacji z pewnością będzie budzić zastrzeżenia. Podobnie w przypadku instalacji gazowej, powinien zajmować się nią specjalista. Warto zadbać o właściwe oprzyrządowanie skrzynek gazowych. Zajrzyj tutaj.