Zwrot podatku vat dla firm

Zwrot podatku nam się należy, jeśli dokonaliśmy jakiś zakupów w państwie członkowskim. Można się o to starać i na pewno na tym zyskamy bardzo dużo.

Oczywiście zanim zwrot nastąpi trzeba będzie przejść przez procedurę i to w dwóch państwa. Wszystko zaczyna się od polskiego urzędu skarbowego, do którego składamy wniosek. Możemy to zrobić jedynie wtedy, kiedy nasza firma jest zarejestrowana na terenie Polski. Musimy również być płatnikami podatku Vat. Jeśli spełniamy te dwa warunki to już jest połowa sukcesu, ale czeka nas jeszcze sporo pracy zanim te pieniądze otrzymamy. W skarbówce będą dokładnie sprawdzać dokumenty naszej firmy czy należy nam się zwrot czy nie. Jeśli nie dopatrzą się żadnych nieprawidłowości to teraz prześlą te dokumenty do właściwego urzędu skarbowego. Jeśli to były zakupy na firmę w Niemczech to właśnie tam wszystko będzie przesłane. Tam jeszcze dokładniej będą się przyglądać dokumentów, które zostaną wysłane, bo żadne państwo nie chce zwracać podatku vat. Z tego się utrzymuje, dlatego zrobi wszystko, co się da żeby nam podatku nie oddać. Oczywiście, jeśli mamy dokumenty, z których wynika, że nam się to należy to nie pozostaje im nic innego jak w terminie wypłacić pieniądze na konto.

Ile się czeka na zwrot podatku vat z zagranicy?

Na pewno trzeba zaraz po tym jak wrócimy z takich zakupów kompletować wszystkie dokumenty. Wtedy zwrot podatku za pracę w Niemczech nastąpi o wiele szybciej. Na pewno te trzy do czterech miesięcy trzeba będzie czekać. Zdarzają się takie przypadki, w których osiem miesięcy jest normą. Dlaczego tak się dzieje? Musimy pamiętać żeby przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Urząd skarbowy w państwie członkowskim nie ma się wtedy, do czego przyczepić i wypłaca należne pieniądze. Jeśli znajdą się jakieś braki w dokumentach to automatycznie cały proces zaczyna się od nowa i dlatego tracimy na to wszystko niepotrzebnie czas. Trzeba się przyłożyć przy wypełnianiu wniosku i zbieraniu wszystkich dokumentów, a sami sobie w ten sposób pomożemy.