Jak usunąć wgniecenia na karoserii?

Kiedy na powierzchni naszego auta pojawiają się różnego rodzaju wgniecenia możemy zwrócić się o pomoc do profesjonalnych firm blacharskich które będą mogły zniwelować różnego rodzaju wgniecenia, można oczywiście skorzystać także z usług które nie będą wymagały wykorzystania szpachli oraz lakieru.

Jeżeli wgnieceniu nie towarzyszy zarysowanie lakieru wówczas możemy spróbować wygiąć blachę w sposób odpowiedni tak aby powróciła ona do poprzedniego stanu. Naturalnie jest to technika która nie jest łatwa, wymaga to dużego doświadczenia, wiedzy praktycznej.

Jak usunąć wgniecenia na karoserii?

Profesjonalne techniki PDR

Osoby doświadczone w technikach PDR z pewnością będą mogły wykonać niwelacje wgnieceń różnego rodzaju, niekiedy na samochodach występują wgniecenia spowodowane przez grad. Często są to dość małe wgniotki, nie zawsze dobrze widoczne, jednak przy odpowiednim świetle, po inspekcji auta okazuje się iż blacharz często ma dużo pracy. Oczywiście można wykonać wyciąganie blachy na zewnątrz, wówczas za pomocą gorącego kleju do powierzchni blachy przyczepiony jest specjalnej wybijak za pomocą którego będziemy mogli systematycznymi uderzeniami wyciągać blachę na zewnątrz, dzięki czemu możemy naprostować tego rodzaju wgniecenia.

Inną techniką będzie wybijanie od środka, można oczywiście używając odpowiedniej siły starać się wygiąć blachę, oczywiście w tym przypadku technika musi być dobrana indywidualnie. Warto zwrócić uwagę iż często powinniśmy przygotować się do tego rodzaju pracy, zdjąć pewne elementy tapicerki plastików które występują w naszym aucie. W tym przypadku także powinniśmy posiadać odpowiednie narzędzia a także co ważne umieć z nich odpowiednio korzystać tak aby nie doprowadzić do większych uszkodzeń.

Z pewnością taką pracę należy powierzyć specjalistom, osoby które wiedzą w jaki sposób wykonywać tego rodzaju pracę często doszkalają się. Tego rodzaju szkolenia można znaleźć na stronie szkoleniepdr.pl – Profesjonalne szkolenia PDR, pozwalają na poznanie wielu ciekawych technik, sposobów wykorzystania narzędzi. Szkolenie tego rodzaju najczęściej trwają przez kilka dni, wówczas kursanci będą mogli zapoznać się z różnymi rodzajami wgnieceń, zobaczyć w jaki sposób usuwają je specjaliści, doszkolić się w usuwaniu tego rodzaju uszkodzeń.