Czego nie można wyrzucać do śmietnika w bloku?

Obecnie przykładamy coraz więcej uwagi do segregacji śmieci, przed naszymi blokami pojawiają się oddzielne pojemniki na papier, szkło, plastik czy też odpady organiczne.

Dzięki temu możemy zadbać o środowisko, wiele z odpadów, przykładowo te, które zostaną wykorzystane ponownie, to papier czy butelki szklane. Oczywiście warto pamiętać, że pewnych odpadów nie możemy wyrzucać do standardowego kosza na śmieci.

Czego nie można wyrzucać do śmietnika w bloku?

Jakie odpady należy oddać do punktów utylizacji?

Do kosza na śmieci nie możemy wyrzucać przykładowo baterii, zawarte w nich związki chemiczne, takie jak metale ciężkie, są szkodliwe dla zdrowia, zawierają przykładowo rtęć. Zużyte baterie możemy oddać często w sklepach, które sprzedają baterie i akumulatory, możemy także oddać do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Podobnie nie możemy wyrzucać żarówek oraz świetlówek, które również mogą stwarzać zagrożenie. Podobnie jak w przypadku baterii, możemy oddać je w sklepach, które oferują sprzedaż oświetlenia. Oczywiście nie możemy wyrzucać także farmaceutyków, leków czy termometrów, niekiedy przyjmowane są one w aptekach.

Sprzęt AGD, taki jak przykładowo telewizory, lodówki, mikrofalówki, różnego rodzaju zabawki elektroniczne, mogą zawierać związki niebezpieczne, dlatego również nie możemy wyrzucić ich do zwykłego kosza na śmieci. Możemy w tym przypadku skontaktować się z gminą, dowiedzieć się jakie punkty przyjmują elektronikę. Niekiedy także przy zakupie sprzętu AGD mamy możliwość oddania starej lodówki. Musimy także zadbać o odpowiedni wywóz odpadów poremontowych czy też mebli.

Jeżeli posiadamy większą ilość odpadów, których nie możemy wyrzucić do śmietnika przy bloku, możemy wówczas wynająć kontener na śmieci warszawa jest miastem, gdzie firmy oferują usługi wywozu różnego rodzaju odpadów, także poremontowych. Dzięki temu nasze odpady gabarytowe, przykładowo meble czy też gruz lub też odpady, których nie można wyrzucać do śmieci, zostaną odpowiednio zutylizowane.