Hurtownia klimatyzacji to miejsce, w którym kupimy części do klimatyzatorów

Centralny system klimatyzacji to dość kosztowna inwestycja, ale większość systemów powinna działać znacznie dłużej niż dziesięć lat.

Klimatyzacja powinna być energooszczędna, przy zachowaniu optymalnego komfortu w każdej części domu, firmy czy magazynu. Odpowiednio dobrany system klimatyzacji powinien być w stanie zmniejszyć poziom wilgotności, który przyczynia się do dyskomfortu związanego z letnim upałem, jednocześnie obniżając temperaturę na tyle, aby osoby w pomieszczeniach, pracownicy mogli dobrze się czuć podczas wykonywania swoich codziennych zadań.

Jednak nawet przy regularnej konserwacji możesz osiągnąć punkt, w którym system klimatyzacji nie będzie działał wystarczająco dobrze, aby zapewnić komfort w pomieszczeniach podczas najgorętszych miesięcy w roku. Jest kilka oznak, które mogą wskazywać, że nadszedł czas, aby wymienić centralny system klimatyzacji na nowy klimatyzator, warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Hurtownia klimatyzacji to miejsce, w którym kupimy części do klimatyzatorów

W hurtowni klimatyzacji znajdziemy wiele części do naprawy

Średnia żywotność systemu klimatyzacji to około 10-15 lat. Żywotność klimatyzatora centralnego jest jednym z ważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu inwestycji w urządzenie zastępcze. Jeśli zainstalowany klimatyzator ma prawie dziesięć lat lub więcej, możesz rozważyć jego wymianę zamiast naprawy. Koszty ogrzewania i chłodzenia stanowią około 44 procent kosztów mediów, jeśli jednak płacisz więcej za używanie klimatyzacji, może ona nie działać efektywnie. Kolejną oczywistą oznaką problemów jest kwota, jaką płacisz za naprawę klimatyzacji i częstotliwość, z jaką musisz naprawiać system.

Starsze klimatyzatory również wykorzystują R22, czynnik chłodniczy, który jest wycofywany, aby spełnić przepisy dotyczące ochrony środowiska. Wymiana tego czynnika chłodniczego w starszych jednostkach klimatyzacyjnych na zgodny z tymi przepisami jest kosztowna. Wszystkie nowe klimatyzatory są produkowane zgodnie z przepisami i są zaprojektowane tak, aby były znacznie bardziej energooszczędne. Używając odpowiedniego czynnika chłodniczego, są one również znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ emitują mniej dwutlenku węgla. Instalując nowy system klimatyzacji, zauważysz również znaczną poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach.

Ciągła obecność kurzu i zanieczyszczeń, nawet po sprzątaniu, jest ważną wskazówką, że w przewodach klimatyzatora są nieszczelności, które obniżą wydajność systemu klimatyzacji, a to zwiększy koszty operacyjne podczas korzystania z urządzenia. Jeśli klimatyzator jest nadmiernie głośny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że system kanałów nie jest wystarczająco duży, aby obsłużyć powierzchnię magazynu czy hali. Możliwe jest również, że wystąpił problem z wężownicą wewnętrzną urządzenia, wentylatorem czy sprężarką.

Klimatyzator ma również usuwać wilgoć z powietrza, ponieważ nadmierna wilgotność sprawia, że przestrzeń jest bardziej niekomfortowa. Gdy urządzenie działa, utrzymuje stałą temperaturę w całym pomieszczeniu. Gdy część chłodząca systemu nie jest w stanie wykonać tych czynności, albo sprzęt działa nieprawidłowo, albo występują problemy z przewodami. Pomyśl o kosztach naprawy tych problemów i zadaj sobie pytanie, czy koszt naprawy centralnej klimatyzacji jest opłacalny. Upewnij się, że system jest poprawnie zainstalowany i działa z najwyższą wydajnością, jednocześnie redukując koszty użytkowania klimatyzacji.

Jeśli potrzebujesz części zamiennych do swojej klimatyzacji, warto zajrzeć na stronę https://hurtownia.promaster.pl/chlodnictwo-przemyslowe,s1001,cp561,pl.html. W hurtowni znajdziesz wiele części zamiennych do klimatyzacji różnych typów, które służą do chłodzenia pomieszczeń w magazynach, halach, w branży spożywczej oraz przemysłowej. Mogą być to części służące do transportu powietrza, różnego rodzaju wentylatory, a także rury, zawory kulowe, zawory magnetyczne, filtry. W systemach klimatyzacji stosuje się także skraplacze, które służą do obniżania temperatury i schładzania czynnika chłodzącego, który następnie wraca do obiegu.