Komfort akustyczny

Wybór odpowiedniego podkładu jest tak samo ważny, jak wybór paneli. Te produkty w połączeniu ze sobą pozwolą nam cieszyć się cichą podłogą na lata. Dobrej jakości podkład zapewni bowiem komfort użytkowania i jej trwałość. Proponujemy Państwu postawić na niemiecką jakość znanego i lubianego przez konsumentów producenta.

Wineo Sound Protect

To mata poliuretanowo – mineralna. Jest ona surowcem odnawialnym, który poza wypełniaczami posiada w swoim składzie także olej rzepakowy i rycynowy. Doskonale niweluje wszelkie nierówności oraz tłumi niepożądane dla nas dźwięki. Stanowi także praktyczne, trwałe, skuteczne rozwiązanie – do tego ekologiczne, a więc produkt jest całkowicie bezpieczny i przyjazny środowisku naturalnemu.

Od powszechnie znanych mat piankowych różni je surowiec, z którego jest wykonany. Jest to bowiem materiał całkowicie odnawialny i w swoim składzie nie zawiera żadnych środków toksycznych, rozpuszczalników czy chloru.

Zobacz: https://podlogi24.net/wineo-2mm-profesjonalny-podklad-pod-panele-wyciszajacy,-ogrzewanie-mistrz-!-wineo-soundprotect-o_l_1523.html

Na jakie podłogi

Takie nowoczesne rozwiązania sprawdzą się nie tylko podczas budowy domu. Można je wykorzystać także podczas remontu czy zmiany podłogi. Naprawdę warto starannie odizolować elementy, przez które mogą przenosić się uciążliwe dźwięki i drgania – bardzo zwiększy to komfort mieszkania.

Grubość takiego podkładu wynosi 2 milimetry, jest to materiał ciężki i gęsty. Z powodzeniem można go kłaść na ogrzewanie podłogowe, gdyż świetnie oddaje ciepło. Jest ponadto uniwersalny i można go ułożyć samodzielnie, stosując pod panele z systemem click – nie tylko te laminowane, ale także pod drewniane parkiety.

Zalety podkładu Wineo Sound Protect

Ten profesjonalny podkład ma bardzo dużo zalet, które bez wątpienia zachęcają do jego zakupu:

 • przede wszystkim ekonomiczne szybkie, energooszczędne rozprowadzenie ciepła;
 • wspomniane już zastosowanie na ogrzewanie podłogowe;
 • gwarantowana żywotność minimum 30 lat;
 • posiada wszelkie certyfikaty dotyczące jakości i wytrzymałości;
 • doskonała redukcja hałasu kroków i uderzeniowego – przy miękkich i twardych podłogach
 • wykonana z trwałego surowca o niskiej sztywności dynamicznej;
 • naturalna i zdrowa – bez chloru, środków zmiękczających oraz rozpuszczalników;
 • ze zintegrowaną folią paroizolacyjną;
 • krawędzie maty sklejamy taśmą Combi.

Maty podłogowe Sound Protect marki Wineo są pełnowartościowymi produktami, skutecznie niwelującymi wszelkie niepożądane dźwięki. Tym samym poprawiają akustykę całego wnętrza.

Podkłady pod panele grubości 2 milimetry dobrze tłumią dźwięki kroków słyszalne

 • wewnątrz pomieszczenie o 28 procent;
 • oraz na zewnątrz pomieszczenia o 19 decybeli.

Maty Wineo można kupić w postaci rolek o długości 8 metrów kwadratowych i wymiarach 8 x 1 m.