Przechowywanie pomidorów w chłodni

Przechowywanie pomidorów po ich zebraniu nie jest proste o tyle, iż owe warzywa bardzo szybko mogą ulec zepsuciu. Zapewnienie im właściwych warunków jest czymś niezbędnym, a nie zawsze jest to możliwe.

Na rynku jednakże pojawił się pewien produkt, dzięki któremu owo przechowywanie pomidorów może okazać się bardziej skuteczne. Mowa jest w tym miejscu o produkcie zwanym Fruit Smart. To środek, który bazuje na 1 MCP, czyli na 1- Metylocyklopropylenie. Ów środek na chwilę obecną dosyć mocno został rozpowszechniony wśród hodowców pomidorów i cieszy się on bardzo dużym wzięciem. Jest to środek, który nadaje się do użycia w odniesieniu do różnego rodzaju warzyw oraz owoców, w tym również do pomidorów

Zasadniczo pomidory po ich zebraniu powinno przechowywać się w odpowiedniej temperaturze, a tym samym właściwym miejscem staje się tutaj chłodnia. Do przechowywania pomidorów w chłodni jak najbardziej można użyć Fruit Smart.

Istotne jest to, aby zastosowanie tego środka miało miejsce w niedługim czasie po zebraniu warzyw – jest to czas do 24 godzin. Jedna partia pomidorów może być poddana temu zabiegowi tylko i wyłącznie jeden raz. Istnieje oczywiście ściśle określona dawka produktu, aby można było mówić o skuteczności oraz o bezpieczeństwie. W przypadku przechowywania pomidorów w chłodni ważne jest aby dawka produktu oscylowała pomiędzy 0,037 i 0,049 g na każdy metr sześcienny pomieszczenia. W trakcie aplikowania produktu ważne jest to, aby dana komora, aby dana chłodnia była w pełni szczelna. Sam zabieg powinien trwać 12 godzin. Owoce pomidorów powinny być w optymalnej fazie dojrzałości. Na stronie internetowej znajdującej się pod adresem przechowywanie pomidorów w chłodni mamy do czynienia z dostępnością do znacznie szerszej grupy informacji na tenże temat. Jest to produkt powszechnie dostępny oraz bardzo łatwy w aplikowaniu przy zachowaniu określonych, podanych na opakowaniu proporcji oraz wszelkiego rodzaju zasad.