Przewaga efektywnych filtrów w standardzie HEPA nad innymi

Powietrze, którym oddychasz, jest najpilniejszą koniecznością życiową, więc musi ono być tak czyste tak wielu oddechów, jak to tylko możliwe.

Aby to osiągnąć, prawdopodobnie potrzebujesz oczyszczacza powietrza. Zbyt wielu z nas mieszka na obszarach z zanieczyszczonym powietrzem na zewnątrz, a powietrze w naszych domach może być jeszcze bardziej brudne. Typowe zanieczyszczenia w domu i obiektach przemysłowych mogą obejmować zarodniki pleśni i grzybów, bakterie i wirusy, pyłki, dym papierosowy, lotne związki organiczne emitowane z dywanów, farb i innych materiałów budowlanych, kurz i sierść zwierząt domowych oraz opary z odświeżaczy powietrza i innych środków czystości. Oczyszczacze powietrza usuwają niektóre lub większość tych zanieczyszczeń z powietrza w pomieszczeniach. Działają, przeciągając powietrze przez filtr lub kombinację filtrów, a następnie wydmuchując świeże, czyste powietrze. Dobry oczyszczacz powietrza usuwa alergeny, kurz, gazy i inne zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniu, pozostawiając czyste powietrze dla zdrowia płuc. Poza wykrywaniem tych cząstek, urządzenie pozbywa się ich również za pomocą efektywnego i profesjonalnego filtra w standardzie HEPA lepiej niż te, które maja inny rodzaj filtra. Obiecując o wiele większą wydajność filtry HEPA, w porównaniu do konkurentów, mają na celu wychwycenie 99% zanieczyszczenia cząsteczkowego tak małego jak 0,3 mikrona, w tym potencjalnych alergenów, takich jak bakterie, pyłki i zarodniki pleśni.

Oczyszczacze powietrza wykorzystujące filtr absolutny h13 lub filtr węglowy do filtracji powietrza są zawsze połączone z mechanizmem wentylatora. Ten wentylator zasysa powietrze do urządzenia i przepycha je przez filtry, aby mogły zbierać szkodliwe cząstki stałe z pomieszczenia. Żywotność filtra zależy od ilości użytkowania i jakości powietrza otaczającego urządzenie. Jeśli planujesz kupić oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA lub filtrem węglowym, sprawdź, jak często producent zaleca jego wymianę i ile kosztują filtry wymienne.