Rozwód, a podział majątku i opieka nad dziećmi

Rozwód to oczywiście bardzo trudna sytuacja życiowa wzbudzająca wiele skrajnych emocji ze względu na fakt ustania więzi łączących oboje małżonków.

Okazuje się, że w takim przypadku warto pomyśleć o pomocy wyspecjalizowanej kancelarii adwokackiej. Sprawy takie obejmują bowiem nie tylko oficjalne zakończenie małżeństwa, ale również często wiążą się z koniecznością podziału majątku, ustalenia prawa do opieki nad dziećmi czy też określenia obowiązku alimentacyjnego. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Rozwód, a podział majątku i opieka nad dziećmi

Podział majątku i opieka nad dziećmi – istotne aspekty spraw rozwodowych

Wybór właściwego adwokata to sprawa absolutnie kluczowa, ponieważ osoba taka nie tylko reprezentuje swojego klienta przed sądem, ale również odpowiada za reprezentowanie jego majątku. Pod pojęciem majątku kryją się wszelkie dobra materialne, które zostały zgromadzone w czasie trwania związku małżeńskiego. Do tego grona można zaliczyć samochód, oszczędności, mieszkanie czy też kredyt. Kwestie z zakresu podziału majątku są normowane prawnie oraz ustalane w ramach sprawy rozwodowej.

Jeśli chodzi o sprawy rozwodowe to do grona niezwykle istotnych aspektów, które są ustalane podczas takich postępowań sądowych, zalicza się ustalenie władzy rodzicielskiej, a także kontaktów z dzieckiem po rozstaniu. Te kwestie są również ustalane przez sąd w wyroku rozwodowym. Jeśli chodzi o kontakty to obejmują one bezpośrednią styczność z dzieckiem, jak również porozumiewanie się w sposób bezpośredni oraz pośredni. Jeśli chodzi o utrzymanie dziecka to obowiązek ten spoczywa na obojgu rodzicach, niezależnie od tego czy mają oni władzę rodzicielską.

Jak widać, sprawy rozwodowe obejmują wiele istotnych spraw i kwestii, o których należy pamiętać. Warto więc wynająć adwokata specjalizującego się w sprawach rozwodowych, takiego jak na przykład https://adwokatbialystok.pl/rozwod-w-bialymstoku/. Wiele kancelarii w całej Polsce prowadzi własne strony internetowe, więc znalezienie takich specjalistów nie jest skomplikowanym zadaniem.