Jak zadbać o wannę zewnętrzną lub jacuzzi?

Przed zakupem wanny warto zapytać się jak duża musi być Twoje wanną z hydromasażem? Zastanów się, kto na co dzień będzie jej używał. Jeśli masz dużą rodzinę lub lubisz imprezować, będziesz potrzebował większej przestrzeni.

W tym przypadku więcej nie zawsze znaczy lepiej mniejsze wanny zapewnią tyle samo satysfakcji i komfortu co duże w zależności od liczby użytkowników. Wanny z hydromasażem mogą być wyposażone w dowolną liczbę dysz wszystkie mają swoje przeznaczenie. Jeśli oczekujesz wanny z masażem ciała, pomyśl o umieszczeniu i mocy dysz.

Jeżeli chcesz skupić się na szyi, ramionach, dolnej części pleców musisz wybrać model z odpowiednimi dyszami Warto sprawdzić w jakim zakresie dysze da się regulować. Pamiętaj iż musisz utrzymywać wannę w czystości, należy ją także dezynfekować. Rozmiar, typ pompy oraz system filtracyjny, jaki wybierzemy, ma duży wpływ na wielkość i rodzaj wybranej wanny.

Stosowane środki czystości, którymi będziemy czyścili wannę zależy od jej stanu, oraz naszych preferencji alergicznych. Zarówno brom, jak i chlor mogą być stosowane jako środki dezynfekujące wannę.

Chlor ma zwykle silniejszy zapach, natomiast brom jest na ogół bardziej trwały oba wykonają robotę. Istnieją również mineralne środki do oczyszczania wanny, takie jak środki mineralne. Mogą być stosowane w połączeniu z bardziej aktywnymi środkami, które będą konieczne do zadbania o stan wanny z hydromasażem. Jeżeli nasz wanna będzie stała na zewnątrz warto zadbać o jej ochronę, kiedy nie będzie używana. Z pewnością najwygodniej będzie skorzystać ze specjalnego pokrowca. Może być on zapinany na zamek, lub też zapinany na napy. Jest ton konieczny, ponieważ do naszej wanny mogą dostać się różnego rodzaju zanieczyszczenia, przykładowo liście, ale także woda deszczowa. Woda w naszej wannie powinna być czysta, najczęściej pochodzi z ujęcia wodnego, jest oczyszczana za pomocą specjalnych filtrów. Nie można zatem dopuścić do dostania się wody deszczowej. Stosując te porady możemy być pewni, że nasze jacuzzi pod gwiazdami będzie służyło nam bez problemu przez wiele lat.