Jakie elementy pojazdu sprawdzane są podczas badania technicznego

Polskie przepisy mówią o konieczności wykonywania przeglądów technicznych samochodów, w przypadku nowego auta pierwsze badanie techniczne odbywa się po trzech latach, następnie po dwóch latach, kolejne badania odbywają się co roku.

Sprawdza się wiele elementów naszego pojazdu które odpowiadają za bezpieczeństwo oraz prawidłowe działanie.

Jakie elementy pojazdu sprawdzane są podczas badania technicznego

Serwis aut japońskich

Kierowcy muszą znaleźć wiele serwisów samochodowych, także te które specjalizują się w określonej marce lub autach z konkretnego rynku, mogą być to przykładowo auta japońskie. Warto znaleźć fachowców którzy mają doświadczeniem w określonym typie aut, dzięki czemu potrafią łatwo zdiagnozować usterki, potencjalne problemy które mogą pojawić się w przyszłości. Serwisy dysponują także odpowiednim sprzętem czy też możliwością zamówienia oryginalnych części. W czasie badania technicznego sprawdzane jest między innymi oświetlenie zewnętrzne, działanie świateł, kierunek padania światła, działanie kierunkowskazów. Dodatkowo ważne jest także zawieszenie, sprawność sprężyn, amortyzatorów, niekiedy może się okazać ich pewien element należy wymienić ze względu na zużycie.

Ważny jest także układ hamulcowy, klocki hamulcowe ulegają ścieranie podczas pracy, dlatego należy zwrócić uwagę czy mogą nadal być używane, dodatkowo sprawdza się także ciśnienie w układzie hamulcowym, stan płynu. Często wymienia się także wiele elementów takich jak filtry powietrza, filtr oleju czy też jest filtr paliwa. Sprawdzeniu podlega także układ kierowniczy, można w ten sposób wykryć luzy, wymienić elementy odpowiedzialne za przenoszenie ruchu kierownicy na koła. Ważna jest także emisja spalin, układ wydechowy powinien działać prawidłowo, zawartość spalin powinna być właściwa dla przepisów unii europejskiej. Sprawdzany jest także stan bieżnika, opon, obecność w aucie gaśnicy oraz trójkąta. Doświadczonych serwisant będzie wiedział jak wykryć usterki, usunąć potencjalne problemy które mogą wystąpić w naszym aucie ze względu na zużycie czy też niepoprawne działanie niektórych elementów.

W wielu miastach polskich znajdziemy serwis aut japońskich Wrocław również jest jednym z takich miast. W tym przypadku możemy liczyć na profesjonalne usługi związane z autami Mazda, Toyota, Mitsubishi oraz wieloma innymi markami z rynku japońskiego. Warto odwiedzać serwisy specjalizujące się w określonych pojazdach, dzięki temu mamy pewność, że pracują tam osoby doświadczone w serwisowaniu określonego typu auta.